A következő szezontól az Aluinvent DVTK játékosának számító Pusztai Petra nyitotta a pontgyártást a mieiknél, de az első szűk négy percben sok volt a hiba mindkét oldalon (4-4). Radócz Fanni hármasa után az első negyed forgatókönyve végig az volt, hogy a mieink vezettek, a fehéroroszok kapaszkodtak, és nagyobb különbség nem alakult ki. Tóth Orsolya két büntetőjét követően 3 ponttal vezettünk 10 perc játék után (14-17). Jáhni Zsófia és Tóth triplái után nőtt meg a különbség, Jáhni támadópattanó után szerzett kosarával pedig 10 pontos lett a távolság a két együttes között a 14. percben, időt kértek a fehéroroszok (17-27). Révész Boróka, Radócz Fanni és Czukor Dalma vezetésével sokkal jobban játszottunk ellenfelünknél ebben a periódusban. A félidő végén Pusztai köszönt be újra többször is, előnyünk pedig 20 pontra hízott (23-43).

A fordulást követően lendületben maradtunk, főleg Czukor villogott a pontszerzés tekintetében, Tenyér Zsófia pedig 30 pont fölé növelte a két gárda közötti különbséget a 26. percben (29-60). Dúl Panka is beköszönt a triplavonalon túlról, és bár a felvonás vége némileg jobban sikerült Fehéroroszországnak, így is 30 pont volt a két csapat között (38-68). A negyedik negyedben már csak a különbség volt a kérdés. Szeli Kitti gyönyörű 2+1-es akciót mutatott be, Dúl Panka és Révész Boróka révén pedig tovább nőtt előnyünk. Az utolsó magyar kosarat Vincze Virág szerezte, a végeredmény pedig 82-50 lett a mieink számára - kitűnően kezdtük az Eb-t.

Forrás: hunbasket.hu