WNBA-döntő 1. mérkőzés

Washington Mystics - Connecticut Sun 95-86 (30-17, 25-29, 21-20, 19-20)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Washington Mystics javára. Shatori Walker-Kimbrough a döntő első meccsén közel 7 percet töltött a pályán. Folytatás - közép-európai idő szerint - szerdán hajnalban.

A döntő programja

1. mérkőzés Washington Mystics - Connecticut Sun szeptember 29. vasárnap 21.00 (CET, azaz közép-európai idő szerint) 95-86
  2. mérkőzés Washington Mystics - Connecticut Sun október 2. szerda 2.00 (CET)
  3. mérkőzés Connecticut Sun - Washington Mystics október 6. vasárnap 21.30 (CET)
  4. mérkőzés (ha szükséges) Connecticut Sun - Washington Mystics október 9. szerda 2.00 (CET)
  5. mérkőzés (ha szükséges) Washington Mystics - Connecticut Sun október 11. péntek 2.00 (CET)

Az alapszakaszban három mérkőzést játszottak egymás ellen a felek, mindhárom találkozón hazai siker született. Az alapszakasz első fordulójában, május végén találkoztak először, akkor a Connecticut 84-69-re győzött. Június elején ismét a Mohegan Sun arénában csaptak össze, újfent Sun siker lett a találkozó vége, ezúttal 83-75 lett az eredmény. Június legvégén Washingtonban volt az utolsó meccsük egymás ellen, itt a Mystics 102-59-re múlta felül riválisát.